Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/8/site18018/public_html/inc/conf.php on line 2
Easyhome - rezidenční sektor, nadstandardní a luxusní byty
projekt bydlení

Novinky ››

Věděli jste o tom, že ... | 25.07.2007

Několik technických zajímavostí a kuriozit ze vzorového bytu EASYHOME v Praze-Troji.

Ankety o bydlení ››

Chtěli byste bydlet v inteligentním bytě?
 38.39 %
 30.29 %
 31.32 %

Celkem hlasů: 161561

Rubrika 5 otázek pro… ››

Tento týden odpovídá:
Tomáš Fomenko

ze společnosti
Berger & Partners s.r.o.

O projektu EASY HOME ››

EASY HOME je projekt inteligentního bydlení, který se primárně orientuje na rezidenční sektor nadstandardních a luxusních bytů s vyšší přidanou hodnotou, a to zejména ve viladomech, případně větších rezidenčních objektech. Je tedy určen pro náročnou českou a zahraniční klientelu. Od jiných projektů podobného zaměření se podstatně odlišuje zejména svým cílem, kterým je skloubení požadavků na nejvyšší technickou úroveň a kvalitu vybavení s mírou únosnosti finančních nákladů a vkusem vybrané skupiny budoucích uživatelů.
Cílové skupiny Obývací pokoj
 
Za vznikem myšlenky projektu EASY HOME stojí neuspokojené požadavky a potřeby investorských a developerských společností v oblasti rezidenční bytové výstavby bytů v cenové kategorii od 60.000,- Kč/m2 podlahové plochy výše, neboť v této kategorii poptávka stále převyšuje nabídku. Přesto EASY HOME dokáže nabídnout své služby i tzv. střední cenové kategorii bytů, a to díky své modulární filozofii. Tento projekt je prvním v České republice, který nabízí investorům zcela ucelený a komerčně zajímavý model rezidenčního inteligentního bydlení, k čemuž využívá všech předností metody Flexibilního developmentu se zohledněním konkrétních specifik výstavby u rezidenčního bydlení.

Ačkoli v řadě projektů, které byly dosud v České republice představeny, bylo tzv. inteligentní bydlení vnímáno jako synonymum elektronických řídících systémů a ovládání domácnosti pomocí mnoha dotykových displejů a dálkových ovladačů, v kontextu EASY HOME nabývá pojem „inteligentní bydlení“ nového významu. Celé ovládání je maximálně zjednodušeno, všechny složité řídící procesy probíhají v pozadí, aniž by je uživatel vnímal. EASY HOME má být domovem, kde je příjemné a snadné žít a trávit svůj čas.

K účasti na projektu byli přizváni přední evropští výrobci a dodavatelé, špičkoví odborníci, architekti a designéři – všichni společně s využitím svého nejlepšího firemního know-how nabízejí komplexní řešení moderního stylu bydlení od základního architektonického návrhu přes řešení vnitřního klimatu, denního a umělého osvětlení, akustiky až po technické rozvody s centrálním řídícím systémem.

Projekt byl rozdělen do několika časových etap v průběhu letošního a příštího roku a pro jeho účely bude také vybudován vzorový rezidenční byt s kompletním technickým a interiérovým vybavením v reprezentativní pražské lokalitě, který bude zprovozněn na přelomu září a října 2006.
 
Vybavení bytu  |  Realistická prohlídka  |   Technická prohlídka  |  Fotogalerie