Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/8/site18018/public_html/inc/conf.php on line 2

Strict Standards: Non-static method Clanek::getObjByUrl() should not be called statically in /www/sites/8/site18018/public_html/index.php on line 181
Easyhome, Projekt inteligentního bydlení. - Televize do koupelny? A proč ne!
projekt bydlení

Strict Standards: Non-static method Clanek::getObjByUrl() should not be called statically in /www/sites/8/site18018/public_html/template/clanky.php on line 10

Novinky ››

Věděli jste o tom, že ... | 25.07.2007

Několik technických zajímavostí a kuriozit ze vzorového bytu EASYHOME v Praze-Troji.

Ankety o bydlení ››

Chtěli byste bydlet v inteligentním bytě?
 38.39 %
 30.29 %
 31.32 %

Celkem hlasů: 161561

Rubrika 5 otázek pro… ››

Tento týden odpovídá:
Tomáš Fomenko

ze společnosti
Berger & Partners s.r.o.

Novinky ››

16.10.2006 | Televize do koupelny? A proč ne!
Velké foto

Možná Vám to připadá zbytečné vyhazování peněz, pořizovat si další televizi do bytu, a navíc proč právě do koupelny, odborníci jsou však jiného názoru. I v běžných domácnostech najdete dnes dvě televize, řeší se tím všem dobře známé dohady při výběru toho správného televizního kanálu. A tak se další televizní obrazovky přemísťují do kuchyní a nebo do ložnic. Přitom právě v ložnicích není podle tvrzení mnoha odborníků televize příliš vhodná. Na vině je zejména tzv. elektromagnetický smog, který je vyzařován z televizního přístroje na spícího člověka po celou noc. Nové technologie LCD-obrazovek tento problém do jisté míry eliminovaly, ale i tak do ložnice televize prostě nepatří.

Koupelna je naproti tomu v posledních letech vnímána i jako prostor pro relaxaci a odreagování. Vždyť co může být lepšího než horká večerní koupel po náročném pracovním dni? A sledování vašeho oblíbeného filmu přímo z vany je jistě příjemným zpestřením. Jedna věc je však přání, a druhá technické možnosti instalace. V koupelnách je samozřejmě vlhké prostředí, a proto klasické televizní vakuové obrazovky zcela vypadají ze hry. Teprve masivnější nástup LCD-obrazovek na trh umožnil zrealizovat myšlenu skutečné „koupelnové televize“.

A jak to vlastně celé vypadá? Běžný uživatel uvidí pouze skleněnou desku na stěně koupelny, za kterou je namontován LCD-displej s veškerou elektronikou a kabely. To celé je ukryto v otvoru ve zdi v ochranném ocelovém boxu chráněno před pronikáním vlhkosti a vodních kapek. V praxi to znamená, že klidně můžete Vaši koupelnovou televizi postříkat proudem vody aniž by se Vám a nebo jí něco stalo. Ovládání a nastavování televizních programů se děje výhradně přes dálkový ovladač, který je (jak jinak) vodotěsný. Reproduktory tvoří samostatné příslušenství, a pro jejich umístění je nejvhodnější zpravidla stropní podhled v koupelně.

Z předchozího komentáře je jasné, že nainstalovat koupelnovou televizi není až tak jednoduché jako je tomu u klasické televize, pokud je však s jejím umístěním do koupelny počítáno již při její výstavbě a nebo rekonstrukci, pak tato možnost rozhodně stojí za zamyšlení.

A nakonec to nejlepší, pro všechny zvědavé zájemce jsme ve spolupráci s naším anglickým partnerem zabudovali jednu ukázkovou televizi přímo do koupelny v našem vzorovém bytě Easy Home.

Autor: dan