Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/8/site18018/public_html/inc/conf.php on line 2

Strict Standards: Non-static method Clanek::getObjByUrl() should not be called statically in /www/sites/8/site18018/public_html/index.php on line 181
Easyhome, Projekt inteligentního bydlení. - Navštívili jsme výrobní závod Bang & Olufsen v Dánsku
projekt bydlení

Strict Standards: Non-static method Clanek::getObjByUrl() should not be called statically in /www/sites/8/site18018/public_html/template/clanky.php on line 10

Novinky ››

Věděli jste o tom, že ... | 25.07.2007

Několik technických zajímavostí a kuriozit ze vzorového bytu EASYHOME v Praze-Troji.

Ankety o bydlení ››

Chtěli byste bydlet v inteligentním bytě?
 38.39 %
 30.29 %
 31.32 %

Celkem hlasů: 161561

Rubrika 5 otázek pro… ››

Tento týden odpovídá:
Tomáš Fomenko

ze společnosti
Berger & Partners s.r.o.

Novinky ››

11.10.2006 | Navštívili jsme výrobní závod Bang & Olufsen v Dánsku
Velké foto

Hlavním partnerem projektu EASY HOME v oblasti audio/video techniky je společnost Bang & Olufsen a/s. Tento dánský výrobce byl vybrán nejen pro špičkový design a kvalitu zpracování svých produktů, ale především díky vlastní filozofii, která se ve své podstatě velmi blíží filozofii projektu EASY HOME. Ukázky výrobků B&O můžete již nyní shlédnout ve fotogalerii a virtuální prohlídce vzorového bytu. A pokud se o výrobci špičkové elektroniky chcete dozvědět více, čtěte dále.

V rámci obchodních jednání spojených s přípravou další fáze projektu EASY HOME jsme navštívili hlavní výrobní závod Bang & Olufsen v Dánsku. Samotný příjezd do výrobního závodu je velmi nenápadný, neboť jeho sídlem je Struer – malé městečko na severu Dánska. Vstup do hlavní administrativní budovy je nenápadný a strohý stejně jako celá budova. Ač jsme u velkých společností ve většině případů zvyklí na pompézní vstupní haly s okázalými recepcemi, v tomto případě nás okouzlila vytříbená elegance skandinávského designu, který se doslova zrcadlí v interiéru vstupní haly - vysoké vzdušné prostory převážně prosklené, zčásti se strohým černým obkladem, dřevěná podlaha, uprostřed místnosti černý klavír, pár černých křesílek a v rohu plazmová televize z produkce B&O - jasná připomínka toho, kde se právě nacházíme.

Generální ředitel, který nám dělal v průběhu celé naší návštěvy průvodce, se nám od samého začátku snažil přiblížit filozofii společnosti: „Tahle budova je postavena stejně jako naše výrobky. Na první pohled je velmi jednoduchá a nenápadná, ale člověk v ní musí pobývat déle a čím lépe jí zná, tím více objevuje její výhody a funkčnost.“ Než jsme dorazili do kanceláře, ještě nás zavedl do nejvyššího patra a u prosklené stěny nám se slovy „I will tell you a story“ vyprávěl o úplných podnikatelských začátcích pánů Banga a Olufsena, když v roce 1925 zakládali firmu. K této historii se vrátíme v dalším pokračování.

B&O si velmi zakládá na vlastní image a její dodržování striktně vyžaduje od všech svých prodejců po celém světě, kteří musí své prodejny zařizovat dle reálné vzorové prodejny vybudované v rámci areálu B&O ve Strueru. A protože B&O nenabízí jednotlivé produkty, ale systémové řešení založené na vzájemné komunikaci prvků systému, zavádějí do svých obchodů po celém světě vzorové obývací pokoje, kde mohou potenciální zákazníci tuto integraci doslova zažít. U vstupu do obývacího pokoje umístěného vedle vzorové prodejny visí nápis BeoLiving, název pro systémové řešení obytných prostor, které uživateli přináší maximální pohodlí a snadnou ovladatelnost. Náš průvodce při jeho míjení lakonicky poznamenal: "Tady by mohlo být napsáno EasyHome." A pak jsme zažili demonstraci systému BeoLiving – chtěli jsme si vyzkoušet náladu kina, a tak jsme na dálkovém ovladači zmáčkli tlačítko CINEMA. Před velkou plazmovou obrazovku se spustilo plátno, světla se ztlumila, zavřely se dveře, na plátně se spustil záznam z unplug koncertu Eagles a za zády nám tleskali diváci. Chyběl snad už jen prodavač popcornu. Musíme přiznat, že ukázka byla velmi působivá.

Přestože si společnost Bang & Olufsen v posledních několika letech na českém trhu vybudovala svou pozici, její výrobky jsou nadále považovány spíše za luxusní a drahé trendové módní doplňky. Přitom se na vývoji každého nového produktu podílejí týmy odborníků a designérů, jejichž cílem je přinést uživateli více než ryzí funkčnost. Ojedinělost této firemní filozofie perfektně zapadá do celkové koncepce projektu inteligentního bydlení EASY HOME. A nejen proto se společnost B&O stala naším partnerem!