Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/8/site18018/public_html/inc/conf.php on line 2
5 otázek pro ...
projekt bydlení

Strict Standards: Non-static method Otazky::getObjByUrl() should not be called statically in /www/sites/8/site18018/public_html/template/5-otazek-pro.php on line 7

Novinky ››

Věděli jste o tom, že ... | 25.07.2007

Několik technických zajímavostí a kuriozit ze vzorového bytu EASYHOME v Praze-Troji.

Ankety o bydlení ››

Chtěli byste bydlet v inteligentním bytě?
 38.39 %
 30.29 %
 31.32 %

Celkem hlasů: 161561

Rubrika 5 otázek pro… ›› Pavla Domese


http://inteligentnibydleni.cz/predstaveni-zumtobel.html

Pavel Domes

Zumtobel Lighting s.r.o.
Vlastislavova 11
180 00 Praha 8
tel.: 241 740 308
e-mail: praha@zumtobel.com
 
1. otázka
Proč jste se rozhodli stát se jedním z partnerů projektu Easy Home?

Naše společnost tento projekt vnímá jako výzvu podílet se na komplexním a zajímavém technickém řešení a rádi bychom samozřejmě v rámci tohoto projektu uplatnili naše dlouhodobé zkušenosti s problematikou návrhu osvětlovacích soustav. Rozhodujícím faktorem pro naše rozhodnutí byl zejména inovativní a kreativní přístup developera a ostatních partnerů tohoto projektu. V neposlední řadě se dle mého názoru jedná o perspektivní cíl, který zaplňuje volné místo na trhu.

2. otázka
V čem si myslíte, že je Vaše společnost lepší než konkurence?

Nedokážu posoudit, zda-li jsme opravdu lepší než konkurence, ale věřím, že to, čím se chceme od ostatních odlišovat, jsou, kromě kvalitních produktů, komplexnosti nabídky a aplikace nejnovějších technologií, především nabízené služby a servis podporující prodej našich řešení. Naše společnost zároveň disponuje širokou škálou odborníků v oboru osvětlovací techniky a rozsáhlým souborem úspěšně realizovaných projektů nejenom v České republice, ale i v mezinárodním měřítku. Tento fakt zajisté oceňují i naši klienti, protože jen díky nim se společnost Zumtobel řadí na první místa v celosvětové konkurenci, a to nejenom z pohledu celkového obratu zboží a služeb, ale především v produkci nových výrobků a technologií.

3. otázka
Které z Vašich výrobků (produktů) jdou na českém trhu nejvíce na odbyt?

V současné době jsou dle mého názoru z hlediska poptávek a prodeje svítidel pro privátní klientelu nejzajímavější dvě skupiny produktů. První z nich je tvořena výrobky na bázi světelných diod LED. Výhodou řešení s těmito světelnými zdroji jsou především jejich minimální rozměry, díky kterým se významným způsobem zvyšují možnosti aplikace těchto svítidel, a dále pak jejich dlouhá životnost (cca 50 tis. hodin). K zajímavým novinkám patří především možnost stmívání těchto světelných zdrojů či vývoj v oblasti RGB čipů, které umožňují plynulou změnu barev světla v celém jejich spektru. Druhá atraktivní skupina produktů je tvořena svítidly na bázi hliníkových profilů. Tyto profily lze konstruovat na míru dle požadavků klienta a možností prostoru. Společnost Zumtobel Lighting s.r.o. nabízí nejenom tyto produkty, ale také celou řadu dalších výrobků, které tvoří komplexní portfolio v tomto segmentu trhu.

4. otázka
Vyměnil byste Vaše současné bydlení za vzorový byt Easy Home v Praze-Troji?

Z hlediska lokality se podle mne jedná o jedno z nejatraktivnějších míst na území Prahy, takže z tohoto důvodu bych toto bydlení přivítal. Nicméně bych asi zvolil odlišný přístup k realizaci interiéru, protože stávající řešení mi připadá trochu neosobní, což je ale zřejmě dáno zaměřením a cílem celého projektu.

5. otázka
Chtěl byste ovládat svůj byt nebo dům na dálku přes internet?

Pro mne jako technicky zaměřeného člověka se zajisté jedná o zajímavé řešení, ale vzhledem k tomu, že svůj byt nebo dům budu vždy sdílet i s dalšími osobami, tak je potřeba počítat i s touto skutečností. Právě pro tyto osoby se nesprávně navržené řešení ovládání jejich obydlí často stává noční můrou. Má odpověď tedy zní ano, ale bylo by nutné provést detailní návrh celého systému tak, aby řešení bylo smysluplné, spolehlivé a uživatelsky přístupné. Uživatel by měl být totiž především pánem svého domu a v žádném případě by tomu nemělo být naopak.

Archiv