Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/8/site18018/public_html/inc/conf.php on line 2
5 otázek pro ...
projekt bydlení

Strict Standards: Non-static method Otazky::getObjByUrl() should not be called statically in /www/sites/8/site18018/public_html/template/5-otazek-pro.php on line 7

Novinky ››

Věděli jste o tom, že ... | 25.07.2007

Několik technických zajímavostí a kuriozit ze vzorového bytu EASYHOME v Praze-Troji.

Ankety o bydlení ››

Chtěli byste bydlet v inteligentním bytě?
 38.39 %
 30.29 %
 31.32 %

Celkem hlasů: 161561

Rubrika 5 otázek pro… ›› Leoše Grelicha


http://inteligentnibydleni.cz/predstaveni-siemens.html

Leoš Grelich

SIEMENS s.r.o.
SIEMENS s.r.o.
divize Building Technologies
Evropská 33a
160 00 Praha 6
e-mail: leos.grelich@siemens.com
 
1. otázka
Proč jste se rozhodli stát se jedním z partnerů projektu Easy Home?

Naše společnost se již řadu let věnuje problematice inteligentních budov. Zatím se však vždy jednalo o řešení pro rozsáhlé komerční projekty. V oblasti bydlení jsme již také realizovali některé inteligentní systémy, avšak ty byly vždy řešeny obdobným způsobem jako pro komerční objekty. V případě easyhome nás zaujala myšlenka jednoduchého ovládání integrovaného celku pro širokou veřejnost.

2. otázka
V čem si myslíte, že je Vaše společnost lepší než konkurence?

V dnešní době je pro každého velice těžké srovnávat jednotlivé firmy mezi sebou. Technická kvalita výrobků a služeb je dnes již u všech hlavních konkurentů srovnatelná. Pokud se zaměřím pouze na produkty, jednoznačně nabízíme nejširší porfolio výrobků pro všechny technologie budov. Důležitější je však služba zákazníkům. Domnívám se, že poskytujeme našim zákazníkům větší technickou a obchodní podporu a dokážeme pro ně vždy najít optimální řešení.

3. otázka
Které z Vašich výrobků (produktů) jdou na českém trhu nejvíce na odbyt?

Při naší šíři portfolia je velice obtížné hodnotit, které výrobky jdou nejvíce na odbyt. V každé oblasti se najde vždy nějaký bestseller, ať už se jedná o termostatické hlavice z oblasti drobné regulační techniky či o notebooky Lifebook z oblasti výpočetní techniky.

4. otázka
Vyměnil byste Vaše současné bydlení za vzorový byt Easy Home v Praze-Troji?

Vzhledem k tomu, že jsem si před několika lety postavil za Prahou domek, kde jsem podobné řešení sám instaloval, tak nevyměnil.

5. otázka
Chtěl byste ovládat svůj byt nebo dům na dálku přes internet?

Rozhodně ano. Také se na to již sám chystám. Ovládání přes internet vám poskytuje téměř neomezené možnosti ovládání a dozorování všeho možného ve vaší domácnosti. Zvláště pro někoho, kdo hodně cestuje, je tento způsob dohledu k nezaplacení. Představte si, že musíte odcestovat a doma vám zůstane nemocná babička. Pomocí našeho systému budete mít neustálou kontrolu, zda nenechala zapnutou troubu nebo zda nezapomněla vypnout vařič. Dále jí můžete na dálku např. přitopit, pokud jí bude zima. Pomocí webových kamer můžete navíc i vizuálně kontrolovat, zda je vše v pořádku. Není to úžasné?

Archiv